Se afișează postările cu eticheta menstruatie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta menstruatie. Afișați toate postările

duminică, 25 august 2013

Dileme...

Sangerarea continua. Cantitatea e foarte mica...cam cat sa murdareasca un pic servetelul. Azi e deja a patra zi. Nu prea stiu ce sa fac. La doctorita mea imi pot face programare abia pe 3 septembrie. Voiam sa ma duc la sfarsitul lunii septembrie, dar ma vad nevoita sa-mi schimb planurile.

Nu ma doare nimic, dar ma ingrijoreaza destul de mult sangerarea asta. Nu o pun seama Cerazette care ar fi trebuit sa duca la intreruperea menstruatiei, nu la repetarea ei in aceeasi luna. Pe de alta parte, daca greseau ceva in timpul operatiei, logic ar fi fost sa fi avut semne mai devreme, nu acum.... dupa aproape o luna. In fine...mai astept sa vad ce se intampla. Nu m-as duce la alt medic.

Nu mai inteleg nimic. Offff....

Cu drag,
R.

vineri, 23 august 2013

Efectul Cerazette?

La 11-12 zile de la prima zi a menstruatiei, adica ieri, am avut din nou o sangerare foarte mica care, din cate am putut sa remarc pana acum, s-a si oprit. Nu mai inteleg nimic si chiar m-am speriat un pic. Dna doctor mi-a spus ca de la Cerazette s-ar putea sa nu am menstruatie, nu ca voi avea sangerari asa...alandala... Cum ea este inca in concediu, am sa astept pana vine pentru a-i povesti totul. Offf....nu vreau sa fiu prapastioasa, dar sper ca nu au gresit ceva pe acolo cand m-au operat. Eu m-am dus la spital cu toata increderea, dar deja am inceput sa am dubii. Oare am facut ce trebuia sau am gresit?

Cu drag,
R.

sâmbătă, 10 august 2013

Menstruatie?

Ieri, chiar atunci cand ma gandeam ca mi-am revenit dupa toata aventura cu operatia, am sesizat ca mi-a venit menstruatia. Sau cel putin asa o numesc eu: cantitatea e foarte foarte foarte mica, iar data e cu vreo 10 zile inainte de cea la care ma asteptam. Ma simt bine si nu imi fac nicio grija deocamdata. Dna doctor mi-a spus ca, din cauza ca iau Cerazette, o sa fie mai ciudata menstruatia, ba chiar e posibil ca in unele luni sa nu am deloc.

E greu sa ma adaptez la toate schimbarile astea din corpul meu, pe care nu le inteleg mereu si nu stiu cum sa le interpretez. Sper sa fie o menstruatie mai ciudata si atat!

Cu drag,
R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...