Dragul nostru viitor copil,
Cred ca esti teribil de incapatanat... Sa stii ca noi tot in asteptare suntem. Ieri am fost la prima ecografie dupa ce am terminat anticonceptionalele iar valorile aratau asa:
ziua 13
Ovar drept: 33/27,7 mm, cu un folicul de 16,4 mm
Ovar stang: 32,7/17,3 mm fara niciun folicul
Endometru: 7,3 cm
Ce e bun? Ca a crescut foliculul asa bine fara niciun tratament. Dna doctor mi-a explicat ca asa se intampla dupa ce ovarele au o perioada de relaxare. Imi amintesc ca in decembrie 2012, cand am avut prima ovulatie spontana dupa tratament de 3 luni cu Diane, tot asa a fost. A crescut foliculul foarte ok.
Ce mai e bun? Ca se pare ca ovulez pe partea dreapta, acolo unde stiu ca trompa e bine.
Ce e rau? Ca nu am mai apucat sa fac histerosalpingografia din cauza ca am iesit din intervalul in care trebuia sa o fac.
Maine masuram din nou.
Dragul nostru copilas, fa bine si hai la noi!
Cu drag,
R.