Se afișează postările cu eticheta nevroze de toamna. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta nevroze de toamna. Afișați toate postările

luni, 26 august 2013

Ploua...

Nu stiu daca sunt meteo-dependenta sau nu, dar azi, odata cu ploaia, m-a apucat asa o stare de tristete profunda de-mi dau lacrimile. Toate corabiile mele trimise cu tot felul de sperante par a se fi inecat. Nu stiu daca imi voi indeplini vreodata visul asta de a avea un copil sanatos, daca imi voi schimba vreodata titlul blogului din "Blog de viitoare mama" in "Blog de mamica fericita". Nu stiu daca job-ul pe care il am acum- care nu e cel mai bun din lume, dar care imi lasa suficient timp la dispozitie- il voi mai avea in viitorul apropiat. Nu stiu cum am ajuns in situatia asta si de ce nu am niciun plan de rezerva. Toata energia mea din ultimii ani s-a dus pe incercarea de a-mi securiza job-ul si implinirea dorintei de a avea un copil sanatos. Acum...mi se pare ca pot ramane foarte usor si fara job si fara copil.

Nu stiu de unde sa mai gasesc energia de a spera. Ma simt...la pamant... si nu vreau sa stresez pe nimeni din jurul meu cu asta. Nu vreau sa devin o tanti isterica si nevrozata. Dar acum...pur si simplu imi vine sa plang! Offfffffff.... Iertare pentru lamentari. Poate maine va fi soare.

Cu drag,
R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...