Se afișează postările cu eticheta deprimare. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta deprimare. Afișați toate postările

marți, 21 mai 2013

Deprimare

Ma simt deprimata si obosita. Sunt intr-o perioada in care mi se pare ca problemele mele sunt cele mai grave si ca nu exista nicio rezolvare. Sper sa nu o iau razna. Incerc sa ma controloz cat pot.

In general sunt o fire vesela si optimista dar acum parca mi s-au inecat toate corabiile. Am nevoie de ceva pozitiv in viata mea, desi am atat de multe lucruri si fiinte de care trebuie sa ma bucur. Ce fin echilibru are si psihicul asta... si cat de usor poti sa cazi dintr-o parte in alta. Suntem niste fiinte tare ciudate, mai ales cand remarcam cat de putin lucruri tin doar de noi.

In speranta unor zile mai bune,
Cu drag,
R.

duminică, 28 aprilie 2013

Prima IUI= nereusita

Azi e ziua 2 a CM pentru mine. IUI-ul a fost, deci, nereusit. Nu am avut putere sa o sun pe dna doctor sa o anunt, iar maine am un examen important. Asa ca o voi suna, probabil, marti. Sunt...dezamagita...ingrijorata... Nu stiu ce va urma- sper ca cele doua luni de pauza. Am obosit fizic, psihic si financiar. Sper sa luam lunile alea de pauza si poate se va intampla atunci o minune! Am mai auzit de cazuri din astea.

Nu stiu ce sa mai spun. Nu-mi vine sa cred ca e asa de greu, ca nicaieri nu exista vreo certitudine...Parca as inota intr-un butoi cu smoala. Asa ma simt: in reluare...Bine ca nu am mai apucat sa-mi fac test de sarcina. Nu as mai fi suportat sa vad o singura liniuta acolo!!!

Ideea este ca parca nu ma pot imagina tinandu-mi copilasul in brate. Nu stiu daca este vreun semn sau ma simt asa pentru ca sunt acum trista si dezamagita... Nu o las balta, doar ca entuziasmul a scazut foarte mult!

R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...