Nu am lasat-o balta. Nu am mai scris aici pentru ca am trecut printr-o perioada de sila si revolta. La ultimul control pe care l-am facut- eco- s-a descoperit un polip in uter care, citez, "functioneaza ca un sterilet". Deci, conform noii descoperiri, chiar daca ajungeam si faceam FIV tot putem sa nu reusesc sau sa se opreasca eventuala sarcina din evolutie. Nu mai spun ca, in timpul incercarilor de pana acum, am facut eco cam de doua ori pe saptamana si nimeni nu a vazut blestematul asta de polip!!! Cum se poate asa ceva???
Am facut din nou analizele hormonale in ziua 3:
1. FSH
2. LH
3. Prolactina
4. Estradiol
5. TSH
6. AMH
Numai pentru AMH am platit 250 de lei! Astept cu interes rezultatele si apoi voi merge la medic sa vedem ce facem. Probabil vom scoate mai intai polipul.
Nu mai am energie si nici cu banii nu stau bine. Sunt foarte ingrijorata si dezamagita! Tot visul asta mi se pare din ce in ce mai indepartat.
In septembrie voi lua o mica vacanta si voi merge la Sovata unde se fac tratamente foarte bune impotriva infertilitatii. Ne va prinde bine schimbarea de aer si abia asteptam. Dupa vacanta vom vedea ce e de facut.
Va doresc sanatate si vise implinite! A...si doctori care stiu ce fac!!!
Cu drag,
R.