Se afișează postările cu eticheta Luveris. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Luveris. Afișați toate postările

miercuri, 4 iunie 2014

Stimularea continua

30 mai a fost ziua 1 pentru mine. De luni, 2 iunie, am inceput stimularea: 3 Fostimon dimineata si 1 Luveris seara. Vineri, 6 iunie, urmeaza ecografia. Sper sa se vada rezultatele stimularii. Mi-e cam frica...

Doamne ajuta!

sâmbătă, 17 mai 2014

Nu vor sa creasca...

Da...sunt foarte nemultumita. Si doctorul e la fel. Cel mai mare folicul avea 9 mm in conditiile in care trebuia sa aiba 11. Si asta era cel mai mare. In rest... numarul e ok, pozitionarea ok, uter ok. Cred ca asta pare a fi fost problema mereu.

La recomandarea doctorului continui cu 3 Menopur si jumatate de Diphereline. S-a adaugat o fiola de Luveris (75 UI) pe zi. Acest medicament ar trebui sa conduca la cresterea foliculilor. Sper sa isi faca treaba.

In continuare iau in fiecare zi o pastila de acid folic si una de vitamina E.

Luni- 19 mai- din nou la control.

Cu speranta,
R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...