Se afișează postările cu eticheta Rigevidon. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Rigevidon. Afișați toate postările

marți, 8 aprilie 2014

Pregatire pentru FIV

Ieri am fost din nou la Chisinau la ecografie. Dupa ce am facut toate analizele standard pentru FIV atat eu, cat si sotul meu, am inceput acest drum care speram sa ne implineasca visul.
 
Continuam asa:
1. din ziua 5 a CM (adica de pe 9 aprilie) cate un comprimat de Rigevidon pe zi, timp de 21 de zile- anticonceptionale
2. din ziua 21 a CM (adica de pe 25 aprilie) cate o injectie de Diphereline (0,1) pe zi, de preferinta seara.
3. voi avea de cumparat Diphereline- 3 cutii si Menopur- 40 de fiole. Am cercetat deja piata si, cel mai ieftin, aceste medicamente pot fi cumparate de la Farmacia Dona- in jur de 36 de milioane.
 
Am stat o multime la ecografie si ma tot gandeam ca ceva trebuie sa nu fie in ordine de se uita atat de mult doctorul. L-am lasat in pace si, dupa ce a terminat, l-am intrebat daca ovarele meu au activitate. S-a declarant oarecum multumit. A spus ca ovarele se comporta cum e normal la varsta mea si ca nu pot avea pretentii sa aiba o activitate ca la 25 de ani. Doctorul pare increzator si m-a rugat sa nu ma stresez 'ca mai rau fac.
 
Cu speranta si incredere in Dumnezeu si in doctor, mergem mai departe.
Cu drag,
R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...