Se afișează postările cu eticheta diane 35. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta diane 35. Afișați toate postările

joi, 20 iunie 2013

Ziua 2

E prima oara in ultima vreme cand ma bucur ca a venit CM. Trebuie sa vina pe 23, chiar cand plec la mare, dar, probabil din cauza anticonceptionalelor, a venit mai devreme si pana ajung la mare scap de el.

De azi incep a doua luna de tratament cu Diane. Abia astept sa termin si sa incep din nou activitatile mele obisnuite pe frontul de lupta:). M-am bucurat de pauza asta de la ecografii, Gonal si alte chestiuni asemanatoare, dar ma inspaimanta timpul care trece. Si trece degeaba in opinia mea. Asa ca, inca un pic si la treaba!

Pana atunci: soare, mare, nisip, etc.

Pe curand,
Cu drag,
R.

vineri, 1 februarie 2013

Nici luna asta

Am avut dreptate ieri si mi s-a confirmat azi. Nu sunt insarcinata. Trebuie sa o iau de la capat cu o ecografie la care trebuie sa ma prezint luni. Sunt...dezamagita si chiar nu stiu ce sa mai fac. Ce nu e in regula?

Am citit un articol despre Diane 35 care vor fi retrase din Franta, nu inca si din Romania. Eu am luat doar trei luni dar ma gandesc ce voi face daca doctorita imi va prescrie iar aceste anticonceptionale. Bine, in cazurile astea nici nu stii daca e vorba de politica companiilor farmaceutice (care am remarcat ca e cel putin dubioasa) sau de o cercetare reala.

O iau de la capat. Ma mai plang week-end-ul asta si gata. Trebuie sa mai incerc.


R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...