Se afișează postările cu eticheta solutii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta solutii. Afișați toate postările

luni, 18 noiembrie 2013

Continuam!

Tragem aer in piept si, dupa doua inseminari nereusite, continuam!
 
A fost mai dificil nu doar sa trec peste esecul inregistrat, ci si sa gasesc calea de urmat. Toti medicii din acest oras urmeaza cam aceeasi abordare si aceleasi scheme de tratament. Am vorbit cu suficiente paciente ca sa aflu asta. Asa ca ce rost are sa imi schimb medicul? Doar ca sa o iau de la capat?
Ideea e ca mie imi trebuie ceva fresh, nou. Si, intamplator, am aflat de un doctor bun din Chisinau care "are drum" pe aici in zilele urmatoare. Imi iau dosarelul si ma duc sa vad daca e ceva diferit decat ceea ce am incercat pana acum.
 
Va tin la curent!
 
Cu drag,
R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...