Concluzia e, deci, ca sunt o raritate. Din toate situatiile cu care s-a confruntat doctorul, a mea e similara doar cu doua. Nu cresc blestematii astia de foliclui. Eu i-am aratat doctorului ce analize hormonale am facut si el nu isi explica de ce nu cresc. La ecografie aveam un singur folicul bun, cam de 23 cm. Din acest motiv, desi nu stiu cum stau cu trompele, am decis impreuna sa facem o inseminare artificiala. Poate am noroc si e bun foliculul si trompa si se intampla o minune. Ar fi... culmea!:) Am facut deja ovitrelle si miercuri dimineata merem din nou la Chisinau! Ar fi a treia inseminare. A treia e cu noroc, nu?
Daca minunea nu se intampla, urmeaza sa fac alte analize hormonale si sa vedem ce sanse mai avem dupa aia.
Da-ne o minune, te rugam, Doamne!