Ieri a fost ziua 15, iar lucrurile aratau foarte bine. Foliculul a crescut de la 16,4 la 20 de mm, iar endometrul de la 7,3 la 8,9 mm. Am vorbit cu doctorita si mergem iar pe inseminare. Am ales aceasta varianta deoarece la o ecografie mi-a spus ca am o mica formatiune care este pe uter si e mai bine sa mergem tot cu IUI. Am fost de acord si pentru ca stiu ca trompa dreapta e ok. Daca era pe trompa stanga ma mai gandeam.
Aseara la 21.30 am facut ovritrelle, iar maine, 25 octombrie, ora 10 merg la cabinet pentru inseminare. Sunt foarte curioasa sa vad proba sotului si sa pot sa o compar cu cea anterioara. Sa vedem daca profertilul si tratamentul cu zinc au dat vreun rezultat.
Acum sunt foarte stresata si imi pun tot felul de intrebari tampite:
1. Daca am ovulat ieri intre ora de la care am iesit de la eco si ora la care am facut ovitrelle?
2. Daca am facut ovitrelle sigur nu ovulez inainte de 36 de ore?
3. Nu "imbatraneste" prea mult endometrul?
4. O fi ceva in foliculul ala?
Nu pot sa imi raspund la niciuna din intrebari. Am vrut ieri sa au teste de ovulatie dar nu am gasit la prima farmacie la care am incercat, asa ca am zis ca e vreun semn si am lasat-o balta!
Cu emotii in suflet si cu speranta...
R.