Se afișează postările cu eticheta tratament FIV. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tratament FIV. Afișați toate postările

sâmbătă, 17 mai 2014

Nu vor sa creasca...

Da...sunt foarte nemultumita. Si doctorul e la fel. Cel mai mare folicul avea 9 mm in conditiile in care trebuia sa aiba 11. Si asta era cel mai mare. In rest... numarul e ok, pozitionarea ok, uter ok. Cred ca asta pare a fi fost problema mereu.

La recomandarea doctorului continui cu 3 Menopur si jumatate de Diphereline. S-a adaugat o fiola de Luveris (75 UI) pe zi. Acest medicament ar trebui sa conduca la cresterea foliculilor. Sper sa isi faca treaba.

In continuare iau in fiecare zi o pastila de acid folic si una de vitamina E.

Luni- 19 mai- din nou la control.

Cu speranta,
R.

luni, 12 mai 2014

Menopur

Sunt la patra zi de Menopur. Am facut patru fiole in prima zi si cate 3 in zilele urmatoare. Menopur-ul il fac dimineata iar dupa amiaza continui sa fac cate jumatate de Diphereline. Mai am de luat inca doua pastile de Progynova. La ultima ecografie medicul a zis ca treaba-i buna. Nu vad niciun efect secundar.

Maine mergem din nou la Chisinau pentru a vedea cum raspund la tratament si ce trebuie sa facem in continuare. Cred ca drumurile vor fi din ce in ce mai dese dar sper sa avem norocul de a avea un copil sanatos, asa cum ne dorim. Am momente in care simt ca totul parca nu e real. Ca e un vis ca toate acestea ni se intampla noua.

M-am lasat si de fumat. Nu e chiar foarte greu, doar ca sunt stresata sa nu ma ingras, avand in vedere ca sunt departe de a fi slaba:) Sper sa reusim.

Cu drag,
R.

Altă parte din poveste...

 E 2021 și înainte de asta au fost toți anii ăștia despre care am scris până acum sau despre care am tăcut până acum. Nu e ușor să treci mer...